Göz Beyazında Sarı Leke Tedavisi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Göz Beyazında Sarı Leke Tedavisi

Göz Beyazında Sarı Leke Tedavisi

Göz beyazı üzerinde genellikle burun tarafından görülen ve halk arasında göz beyazında sarı leke olarak ifade edilen rahatsızlığa Latincede pinguekula adı verilmektedir. İnsanları hem estetik hemde yanma, batma şikayetleri ile rahatsız eden göz beyazında sarı leke pinguekula rahatsızlığı, gözün ön yüzünde yağ birikmesi ve yağ dokusu oluşumuna bağlı bir rahatsızlıktır.

– Göz Beyazında Sarı Leke Belirtileri Nelerdir?

Hastalar göz ön yüzünde, göz beyazında sarı renkli genel olarak sınırları belirgin bir kitle varlığı ile göz doktoruna başvurmaktadırlar. Gözde batma hissi, yanma hissi, baskı hissi gibi şikayetlerle göz doktoru muayenesine gelmektedirler.

– Gözde Et Büyümesi (Pterjium) Hastalığı İle Afarkı Nedir?

Gözde et büyümesi rahatsızlığında kitle, göz ile burunun birleştiği noktada şişlik oluşturarak kornea üzerine invazyon yani yayılma yapar. Göz beyazında sarı leke olarak ifade edilen pinguekula rahatsızlığında ise göz beyazında zamanla büyüyen, belirgin sınırları olan sarımtrak renkli bir kitle oluşmaktadır.

– Göz Beyazında Sarı Leke (Pinguekula) Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Göz beyazında sarı leke daha yeni gelişiyorsa batma ve yanma hissinin azaltılması için göz damlaları ile tedavi edilmektedir. Sarı kitlenin büyüdüğü durumlarda da kitleyi gözden alma yoluna gidilip, hasta isterse ameliyatı yapılabilir

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.