Afaki Göz Hastalığı Tedavisi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Afaki Göz Hastalığı Tedavisi

Afaki Göz Hastalığı Tedavisi

Afaki göz hastalığı, genel oftalmoloji kitaplarında yer alan göz terimleri sözlüklerinde Kristalin lensin yokluğu olarak ifade edilmektedir. Göz rahatsızlıklarından biri olan afaki göz hastalığı, gözlerden birinde ya da her ikisinde birden gözlemlenebilen, göz merceğinin bulunmaması ile karakterize bir sağlık sorunudur.

– Afaki Göz Hastalığı Sebepleri Nelerdir?

Afaki göz hastalığının sebepleri arasında öncelikli olarak kalıtsal geçiş yani ailesel genetik yatkınlık sayılabilmektedir. Bunun dışında göz ülseri, göze yabancı bir cismin batması, gözde gerçekleştirilen herhangi bir operasyon sonucu oluşabilmektedir.

– Afaki Göz Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Afaki göz hastalığının en önemli semptomlarından birisi göz içi sıvı basıncının atılamaması ile karakterize olan Glokom hastalığıdır. Glokom özellikle görmemiz açısından takip edilmediği durumlarda tehlikeli olabilecek bir hastalıktır. Ayrıca hastalar göz muayenesi sırasında sözel olarak gözlerinde odaklanamamasından ve yakını iyi göremediklerinden bahsedebilmektedirler.

– Afaki Göz Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Afaki göz hastalığı tedavisi için göz hastalıkları ve cerrahisi uzmanı bir hekim tarafından muayene ile tanı konulmaktadır. Sonrasında göz hekiminin kişiye özel uygunluktaki gözlük ya da lens önerisi ile tedavisi süreci gerçekleştirilmektedir.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.