Diopsys® NOVA™ Görüntüleme Sistemi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Diopsys® NOVA™ Görüntüleme Sistemi

Diopsys® NOVA™ Görüntüleme Sistemi

Diopsys® NOVA™-VEP sistemi hızlı ve kolay bir test kullanarak gözün ön segmentinden görsel korteksine kadar tüm görsel yolun fonksiyonel tepkilerini objektif olarak ölçer. Diopsys® NOVA Görme Test Sistemi bize Görsel Uyarılmış Potansiyel (VEP) ve model Elektroretinografi (ERG) dahil olmak üzere elektrofizyolojik teknolojiyi kullanan ağrısız, cerrahi olmayan görme testleri sağlar. VEP test sonuçları, diğer tanı testleriyle birlikte kullanıldığında Glokom, Diyabetik Retinopati, Sarı Nokta Hastalığı, Optik Nörit ve diğer retina hastalıklarının teşhisinde duyarlılığı ve özgüllüğü artırmaya yardımcı olabilir. Bu testlerden elde edilen sonuçlar sadece nadir görülen hastalıklar için değil aynı zamanda diyabetik retinopati, glokom ve optik nörit gibi daha yaygın hastalıkların tedavisi için de geçerlidir. Bu testlerin amacı, görme bozukluklarını teşhis etmemize, tedavinizi (gerekirse) daha iyi planlamamıza ve sonuçları izlememize yardımcı olacak kapsamlı bilgiler sağlamaktır.
Diopsys ERG (elektroretinografi) görme testleri, retina ganglion hücrelerinin performansı hakkında doktorlara objektif, fonksiyonel bilgiler sağlar. Bu test sonuçları, hücrelerin işlevsiz hale geldiği ancak hala canlı olduğu subklinik bir aşamada “stresli” hücreleri belirlemeye yardımcı olur.

Elektroretinografi (ERG) ve Görsel Uyarılmış Potansiyel (VEP)

Diopsys® NOVA™-VEP göz sağlığı uzmanlarının görsel ve nöro-görsel bozukluklar için tüm görsel yolu analiz etmesine yardımcı olan modern görsel elektrofizyoloji tıbbi cihazlarında dünya lideridir. Sistem Görsel Uyarılmış Potansiyel (VEP) hem de Elektroretinografi (ERG) görme testi teknolojisi sağlar.
Bu Patentli teknoloji, Pediatrik göz hastalıkları teşhisinde de kullanılmaktadır. Görme bozukluklarının erken teşhis ile tedavisi için göz sağlığı uzmanlarına objektif, işlevsel bilgiler sağlamada klinik olarak etkilidir. Bu teknoloji, subklinik görme bozukluklarının tespiti, bir tanıda şüpheli bir durum olduğunda karar vermede yardımcı olur ve tedavi başarısını izlemek için karşılaştırmalı veriler ile çocuklarda objektif görme testi için kullanılır. ERG ve VEP ayrıca görme yolu anormalliklerinin tespitine olanak sağlar. Sistem hekimlere, Hastalığın ilerlemesini izlemede ve hasta veya diğer test sonuçlarının sınırlamaları olduğunda objektif, alternatif test yöntemleri sunmaya yardımcı olacak veriler sağlar.

Diopsys görüş testi sistemleri ABD FDA iznine sahiptir. Ek olarak, Diopsys görüş testi sistemleri, 93/42/EEC Direktifinin gerekliliklerini karşıladığı değerlendirilmiş ve onaylanmıştır. Şirketin cihazları aynı zamanda Avrupa Birliği’nde (AB) satışa izin veren CE işaretini de taşımaktadır.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.