Plexr Plazma Tedavisi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Plexr Plazma Tedavisi

Plexr Plazma Tedavisi

Plexr Plazma, cerrahi estetik ameliyatlarına bir alternatiftir. İyileşme süresini ve ameliyattan önce ve sonra ortaya çıkabilecek komplikasyonları azaltmaktadır. Göz çevresi estetiği ve yüz gençleştirici tedavilerde, maddenin dördüncü hali olan Plazma kullanılarak yapılan yenilikçi bir gelişmedir.

Sistem çok hassastır ve ısıyı sorunlu bölgeleri çevreleyen alanlara yaymaz. Sadece müdahale edilecek bölgede çalışır, çevre dokulara zarar vermez. Bu nedenle radyofrekans neşterleri veya lazerler gibi diğer cihazlar için gerçekten uygun olmayan alanlarda (göz kapakları gibi) çalışmak için mükemmeldir. Plexr Plazma Tedavisi, cerrahi olmayan bir blefaroplasti(Göz Kapağı Estetiği) olarak bilinmektedir.

Ayrıca akne, göz kapağı düşüklüğü ve yüz bölgesinde bulunan kırışıklıkların tedavisinde, et benlerinin yok edilmesinde Plexr’in olumlu sonuçları olduğunu gösteren çok sayıda çalışma vardır.

Plexr yönteminin estetik cerrahiye göre birçok avantajı vardır ve bu da onu giderek daha popüler bir tedavi yöntemi haline getirmektedir. Cildin kesilmesi söz konusu değildir, yani dikişe gerek yoktur ve çoğu insan işlem sonrasında normal hayatına ve aynı gün işine dönebilir. İşlem sırasında sadece bölgesel lokal anestezi uygulandığından genel anestezi gerekmediği için klasik ameliyattan çok daha hızlıdır.

Plazma, güzellik endüstrisinde nispeten yeni bir gelişmedir. Son derece hassas bir cihaz, havadaki gaz parçacıklarını cihazın ucu ile cilt arasında iyonize ederek plazma oluşturur. bu işlem çok hızlı bir şekilde ciltte bulunan ve istenmeyen görünüme neden olan sorunlu bölgeleri doğrudan gaza dönüştürür. Bu nedenle, sonuçlar anlıktır ve çevre dokulara zarar verilmez.

– PLEXR PLAZMA TEDAVİSİ UZMAN HEKİMLER TARAFINDAN UYGULANMALIDIR

Plexr makinesi, tamamen eğitimli bir tıp doktoru tarafından kullanıldığında çok güvenli olarak kabul edilir. Uygulayıcının deneyimi hakkında detaylı bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmanızı öneririz.

– HANGİ TEDAVİLER İÇİN KULLANILABİLİR

Plexr, çok çeşitli kullanımlara sahiptir ve cildi herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tedavi edebilir.

Şunlar için kullanılabilir:
• Sarkan alt göz kapaklarının ve fazla üst göz kapağı derisinin çözülmesi dahil olmak üzere göz kapağı rekonstrüksiyonu (ameliyatsız blefaroplasti).
• Siğiller, fibromlar, pigmentasyon ve güneş lekeleri dahil cilt kusurları ve iyi huylu lezyonlar.
• Ameliyat sonrası yara izleri, akne izleri ve çatlak izleri dahil olmak üzere yara izi görünümünde iyileşme.
• Ağız çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar.
• Yüz germe ve boyun germe.
• Aktif akne.

– ETKİSİ NE KADAR SÜRER

Plexr basit bir sıkılaştırma tedavisinden daha fazlasıdır. Sorunlu bölgede bulunan cilt dokusu yok edildiği için etkileri klasik cerrahi müdahalede olduğu kadar uzun süre devam eder.

Tüm cerrahi ve kozmetik prosedürler gibi, Plexr tedavisinin etkileri yaşlanmayı durdurmadığı için tamamen kalıcı değildir. Ancak, olumlu sonuçlar diğer uygulamalara göre aylar yerine yıllarca sürmelidir. Ek olarak, sigara, alkol tüketimi ve uzun süre güneşe maruz kalma gibi sonucun olabildiğince uzun sürmesini engelleyebilecek yaşam tarzı faktörleri vardır. Bu konuda danışmanınız daha fazla bilgi sağlayabilmelidir.

– YAN ETKİLER VE RİSKLER

Plexr’ın ameliyatsız uygulanması nedeniyle güvenli bir tedavi olduğu gösterilmiştir. Yine de hastaların çoğunluğunun tedaviyi takip eden 7 gün içinde bazı küçük yan etkiler yaşaması muhtemeldir.

Karbon kabukları olan küçük kabuklanma görünümüne sahip bazı kahverengi izler olacak, ancak yaklaşık 5 gün sonra bunlar dökülecek ve alttan yeni pembe deri ortaya çıkacaktır. Bir miktar şişlik görülecektir (özellikle göz kapağı tedavisi durumlarında), ancak en fazla 3-5 gün sürmesi muhtemeldir. Hiperpigmentasyon gibi daha ciddi yan etkilerden kaçınmak için, doktorunuz tarafından size önerilen bakım sonrası rejimi izleyin.

– HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAZ

Kozmetik prosedürlerin çoğunda olduğu gibi, Plexr Plazma Tedavisinin hamile veya emziren kadınlarda kullanılmasına daha dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda doktorunuzun direktiflerine sıkı sıkıya uymanızı öneririz. Bazı koyu cilt tipleri Plexr Plazma prosedür için uygun olsa da, çok koyu tenli olanlar için önerilmez. Bunun nedeni, tedaviyi takiben, özellikle de karbon kabuğunun çizilme, ovma veya kazıma yoluyla bozulması durumunda, hiperpigmentasyon (koyu noktalar) veya hipopigmentasyon (açık noktalar) riskinin daha yüksek olmasıdır.

– TEDAVİ VE İYİLEŞME SÜRECİ

Tedavi günü, tedavi bölgesine makyaj yapılmaması tavsiye edilir, bu da bölgenin daha hızlı temizlenmesini sağlayacaktır. Anestezik krem ​​sürülür ve yaklaşık 30 dakika etki etmesi beklenir. Tedavi alanı yeterince uyuştuğunda, seans, birbirine yakın aralıklarla, plazma ucunun birden fazla teması ile başlar. Tedavi bölgesinde, rahatsız edici ve hafif ağrılı olabilecek bir miktar sıcaklık hissedebilirsiniz. Bu ağrı hastalar tarafından iri bir sineğin ısırması gibi tarif edilmektedir. Tedavi süresi, bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak genellikle 10-40 dakika arasındadır.

Tedaviden sonra yanma hissi yaşayabilirsiniz, ancak bu sadece birkaç saat sürmelidir ve doktorunuz tedavi alanına bir soğutma jeli uygulayacaktır.

Tedaviyi takiben, doktorunuz en iyi sonuçları görmenizi sağlamak için size kapsamlı bakım sonrası talimatları verecektir. Tedaviyi takip eden haftada (veya tedavi alanı tamamen iyileşene kadar) peeling temizleyici veya aşındırıcı kozmetik temizleyici ürünler kullanılmamalıdır. Bunun yerine uygulama bölgesini olabildiğince kuru tutmayı tercih edin ve bölgeyi ovalamaktan kaçının.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.