Lazer Presbyond Tedavisi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Lazer Presbyond Tedavisi

Lazer Presbyond Tedavisi

Görüş düzeltme (refraktif) uygulamalarında kullanılan lazer cihazlarının olmazsa olmazı excimer lazerlerdir. Excimer lazerler miyop, astigmat ve hipermetrop tedavisinde yaklaşık 30 yıldan beri kullanılmaktadır. Excimer lazer’in en önemli özelliği “Laser Presbyond” adıyla patentlenmiş yakın görüş düzeltme lazer uygulamasıdır. Patentli Laser Presbyond uygulama prosedürü bu cihazın teknolojisinden yararlanmamızı sağlar.

Lazer Cihazı ile yapılan yakın görüş düzeltme operasyonu, 40 yaş üstü sağlıklı her kişiye uygulanabilir. Uygulamanın etkinliği ömür boyu sürer. Laser Presbyond uygulama sonrasında kişiler, günlük yaşamlarında yakın görme için gözlük veya lens kullanmak zorunda kalmazlar. İleri yaşlarda katarakt operasyonu olmaları durumunda yakın görmelerinde bozulma olmaz. Eski katarakt operasyonu uygulanmış hastalarda, Laser Presbyond uygulanabilir. Hastalar bu sayede yakını görür hale gelebilirler. Yakın görüş düzeltme ile ilgili son yıllarda geliştirilen birçok uygulama vardır.

– KORNEAL INLAY (KAMRA)

Bu yakın düzeltme uygulaması Femtolaser ile yapılır ve maliyetlidir. Gözün Saydam tabakasına (sadece bir göze) kalıcı protez takılır. Geniş alan görüşü ve üç boyutlu (3D) görme kaybı olur. Bu uygulama ilerleyen yıllarda katarakt operasyonu yapılması gerekliliğinde, operasyonu zora sokabileceğinden protez aparatın çıkartılması gerekir. Bu da yeni maliyet ve risk getirmektedir.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.