Göz Çevresi Uygulamaları – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Göz Çevresi Uygulamaları

Göz Çevresi Uygulamaları

Göz çevresi derisinin, ilerleyen yaş, sigara, alkol gibi cildi tahrip eden alışkanlıklar, yaşam tarzı, stres gibi faktörlerle kırışması kaçınılmazdır. Yaşlandıkça cilt daha da incelir; nemini, dolayısıyla esnekliğini kaybeder ve ince kırışıklıklar başlar. Özellikle gülümserken ve gülerken oluşan göz çevresi kırışıklıkları, bir müddet sonra kalıcı hale gelir.

– İLAÇ UYGULAMALARI GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ NEDİR?

Cerrahi müdahale gerekmeden göz çevresi ilaç uygulamaları ile varolan çizgiler ve kırışıklıklar büyük oranda azaltılmakta ve ortamda görünmeyecek derecede küçültülmektedir.

İlaç aslında anaerop (oksijensiz solunum) yapan bir bakterinin ürettiği toksindir ve kaslardaki sinir iletimini kesmektedir. Doz ayarı yapılmadığında kişilerin sağlık durumlarında ciddi problemler yaratabilmektedir. Bu uygulamanın gözün anatomik, sinir ve damar sistemi yapısını en iyi bilen göz hekimleri tarafından uygulanması önemlidir. Doğru dozda ve doğru ellerle uygulanan ilaç sayesinde göz kırışıklarının ortadan kaldırılması mümkündür.

Özellikle gözün dış kısmında oluşan kazayağı görünümündeki kırışıklık için İlaç sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kırışıklıklar genellikle yaşa bağımlı olarak mimik kullanımının fazlalığı, göz kaslarının yoğun bir şekilde çalışmasında ya da herhangi bir travma durumundan kaynaklı oluşabilmektedir. Bu uygulama sayesinde kırışıklık sorunu ortadan kaldırılabilmektedir.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.