Excimer Lazer – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Excimer Lazer

Excimer Lazer

Excimer Lazer Gözün en dış tabakası (kornea) üzerinden miyop, hipermetrop, astigmat kırma kusurlarının giderilmesi için geliştirilen lazer teknolojileridir. Excimer Lazer Göz çizdirme ameliyatı olarak bilinmektedir. Excimer Lazer tedavisine uygun bulunmayan kişilerde alternatif yöntem Göz İçi Mercek uygulamalarıdır.

– EXCİMER LAZER AMELİYATI KİMLERE UYGULANABİLİR?

18 yaş ve üzeri, Gözlük dereceleri son 1 yılda 0,5 dioptriden fazla değişmemiş olan, 12 dioptriye (numara) kadar miyopisi, 6 dioptriye (numara) kadar astigmat, 6 dioptriye (numara) kadar hipermetropisi olan, Yapılacak muayene ve tetkikler sonucunda kornea yapısı ameliyata uygun bulunan kişiler Excimer Lazer Ameliyatları için uygun bireylerdir.

– EXCİMER LAZER AMELİYATI ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN TETKİKLER

Excimer Lazer Ameliyatı öncesinde belirli tetkiklerin ve ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Kişilerin Gözlükle ve kontakt lensle görmeleri ölçülür. Göz numaralarınınkesin belirlenmesi için bilgisayarlı göz numarası ölçümü yapılır. Biyomikroskopi: Göz mikroskopla detaylıca muayene edilir. Kornea topografisi ile Kornea haritası incelemesi ve kornea kalınlığı ölçümü yapılır. Wavefront (dalga cephesi) analizi ile Gözde “aberrasyon” denen ve görme kalitesini bozan kusurların miktarı tespit edilir. Göz içi basıncının ve göz bebeği genişliğinin ölçülmesinin ardından, Damlalı fundus muayenesi yani Göz bebeğini genişleterek, gözün retina (sinir) tabakasının incelenmesi yapılır. Son olarak göz yaşı testleri ardından kişi uzman hekim tarafından değerlendirilerek Excimer Lazer Ameliyatına Uygunluğu Onaylanarak operasyon aşamasına geçilir.

– EXCİMER LAZER AMELİYATI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Hekiminizin belirttiği ilaçları zamanında ve önerilen dozda almanız önemlidir. Excimer Lazer Ameliyatı Sonrası Bandaj yapılmaz. Koruyucu gözlüğünüzü size belirtilen süre boyunca takmanız yeterlidir (Genelde 1 gün). Excimer Lazer Ameliyatı sonrasında Uzman Hekiminizin belirttiği süreler boyunca makyaj yapılmamalı, havuz, deniz, sauna ve solaryum gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.