Op. Dr. Filiz Akyol – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Op. Dr. Filiz Akyol

OP. DR.

Filiz Akyol

13 Ocak l962 Ereğli/Konya doğumlu olan Op. Dr. Filiz Akyol. Ankara Fen Lisesi’nde lise öğrenimimi 1979 yılında tamamlayıp, 1979 senesinde girdiği Üniversite seçme sınavlarında Türkiye 44.sü olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiştir. Üniversite eğitimini 1985 yılında tamamlayarak mezun olan Op. Dr. Filiz Akyol zorunlu hizmetini Bursa’nın İnegöl ilçesinde ve İzmir Urla Devlet Hastanesinde yapmıştır.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 1992 yılında Göz Hastalıkları dalında ihtisasını tamamladı. Op. Dr. Filiz Akyol Uzmanlık eğitimini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başasistan olarak tamamladı. Eğitim Kliniğinde kornea ve kontakt lens birimini kurmuş ve hastanede Keratoplasti ameliyatlarını başlatarak ayrılıncaya kadar bu birimleri yönetti. Eğitim Hastanesi çalışma döneminde tıbbi dergilerde yayınlanmış çok sayıda makale ve olgu sunumları, yurtiçi ve yurt dışı kongrelerde sunum ve posterleri mevcut olan Op. Dr. Filiz Akyol Türk Oftalmoloji Derneği Kornea Birimi aktif üyesidir.

1992-2005 tarihleri arasında hastane çalışmaları yanı sıra kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermiştir. 1998 yılında İzmir de Özel Laser Merkezi kurucuları arasına katılarak Excimer laser ile refraktif cerrahiye başladım.

Op. Dr. Filiz Akyol Kornea, ön segment, kontakt lens, katarakt cerrahisi, intraoküler lens, glokom ve cerrahisi, tıbbiretina (maküla hastalıkları, retina laser tedavileri, diyabetik retinopati, retina damar hastalıkları), refraktif cerrahi, Keratoplasti, blefaroplastiler, dakriosistorinostomi, çapraz bağlama gibi göz hastalıkları ve cerrahilerinde çalışmalar yapmıştır.

Bir hekim olarak her zaman gelişimi, yenilenmeyi, teknoloji ve tıp alanında gelişmeleri takip etmeyi kendisine görev bilmiştir. Hastaları için en güncel tedavi yöntemleri ile sağlıklarına kavuşmalarını öncelik edinen Op. Dr. Filiz Akyol, Evli ve 2 çocuk annesidir.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.