Eye-Light Göz Kuruluğu Tedavisi – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Eye-Light Göz Kuruluğu Tedavisi

Eye-Light Göz Kuruluğu Tedavisi

Eye-Light, gözleri sağlıklı, nemli ve rahat tutmak için düzgün çalışması gereken Meibomian bezlerinin tıkanmasını veya arızalanmasını önler. Eye-Light tedavisi gören hastaların %85’i, sadece 1 uygulamadan sonra gözle görülür iyileşmeler bildirmektedir. Şiddetli semptomları olan hastalar daha iyi ve daha uzun süreli sonuçlar elde etmek için dört seansa kadar Eye-Light tedavisi görmelidir.

– IPL IŞIK NEDİR

Tedaviler, Meibomian Bezi Disfonksiyonu ve Kuru Gözlerin tedavisi için nazik ancak etkili araçlar olan Yoğun Atımlı Işık (IPL) ve Düşük Seviyeli Işık Terapisinin (LLLT) birlikte uygulanması işlemidir. Eye-Light’tan sadece birkaç saat sonra hastalar semptomlarında gözle görülür iyileşmeler olduğunu bildirmektedir.

– MEIBOMIAN BEZİ DİSFONKSİYONU NEDİR?

Gözyaşlarımız üç katmandan oluşur: lipid (yağ) tabakası, sulu (su) tabakası ve mukus (yapışkan) tabakası. Bu katmanlar, gözleri yağlamak ve kaplamak için birlikte çalışır, onları nemli ve rahat tutar.

Meibom bezleriniz, göz bölgesindeki diğer maddelerle birleşerek gözlerinizi sürekli olarak yağlayan ince bir film oluşturan meibum adı verilen gözdeki lipidleri kontrol eder. Meibum, gözdeki gözyaşı filminin buharlaşmasını önlediği için göz makyajınızın önemli bir parçasıdır.

Meibomian Bezi Disfonksiyonu , meibomian bezleri yeterli meibum sağlayamadığında ortaya çıkar. Bu, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir ve gözyaşı filminin daha hızlı buharlaşmasına neden olarak gözlerin kurumasına ve rahatsız olmasına neden olur. Kuru Gözün %80’i MBD’den kaynaklanır.

– EYE-LIGHT NASIL ÇALIŞIR?

Eye-Light uygulaması, yüzün göz çevresine (göz kapakları, kaşlar ve üst elmacık kemikleri dahil gözlerinizi çevreleyen bölge) ışık darbeleri uygulayarak göz kapaklarını nazikçe ısıtır. Bu, meibomian bezlerinin tıkanıklığını açmasına ve yağları salmasına neden olur, böylece tipik olarak Meibomian Bezi Disfonksiyonu ile ilişkili gözyaşlarının hızlı buharlaşmasının önüne geçmiş olur.

Eye-Light, hem üst hem de alt göz kapaklarını aynı anda tedavi eder ve diğer ışık tedavilerinden farklı olarak jel uygulaması gerektirmez. Hem IPL hem de LLLT teknolojilerini tek bir cihazda birleştiren tek sistemdir. Doktorunuz uygulamaya geçmeden önce semptomlarınız hakkında sizinle kısa bir mülakat yapacaktır. Kişiye özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, doktorunuz durumunuzun ciddiyetini inceleyecek ve sizden aldığı bilgileri Eye-Light’ın bilgisayarlı yazılımına girecektir. Ardından tedavi aşamasına geçilecektir.

– EYE-LIGHT UYGULAMASI ACILI BİR İŞLEM Mİ?

Eye-Light, ağrısız, iki aşamalı bir işlemdir. İşlemin ilk bölümünde gözlerinizi korumak için özel koruyucu gözlük takmanız gerekecektir. İlk olarak, doktorunuz tüm göz ve elmacık kemiği bölgelerinin etrafına ışık darbelerini (IPL) uygulayacaktır. Ardından, prosedürün ikinci bölümünde, doktor, yüzünüze koruyucu bir maske yerleştirecektir.

Yatar pozisyonda rahatça bir şekilde uzanarak Eye-Light uygulamasının tamamlanması beklenecektir. Bu süreç genellikle yaklaşık 15 dakika sürer. Tedaviden sonra normal aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.

– EYE-LIGHT UYGULAMASI GÜVENLİ BİR İŞLEM Mİ?

Eye-Light, Meibomian Bezi Disfonksiyonunu tedavi eden FDA onaylı bir tıbbi cihazdır. Cihaza yerleşik bilgisayar yazılımı tarafından kontrol edilen güvenli, invaziv(Cerrahi) olmayan bir prosedürdür. IPL uygulamasından gelen ışık darbeleri, göz çevresi ve elmacık kemiği bölgesine dikkatlice yönlendirilir ve asla doğrudan gözünüze değmez.

– EYE-LIGHT UYGULAMASI SONRASI SÜREÇ

LLLT’yi (prosedürün ikinci kısmı) takiben, doktor yüzün periorbital bölgesindeki cildi yeniden nemlendirmek için size özel bir cilt kremi sağlayacaktır. Eye-Light prosedürü tamamlandıktan sonra iyileşme süresi çok kısadır ve hastalar normal aktivitelerine devam edebilir. Herhangi bir yan etki veya rahatsızlık hissederseniz veya prosedürden sonra herhangi bir sorunuz olursa, lütfen merkezimiz ve doktorlarımız ile iletişime geçin.

– EYE-LIGHT UYGULAMASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi, Yoğun Atımlı Işık ile ilişkili bazı riskler vardır. Daha koyu ten rengine sahip kişiler, kısmi depigmentasyonun (ten rengi kaybı) nadir etkisini yaşayabilecekleri için uygun olmayabilir. Bu durumda, endişeleriniz ve olası yan etkiler hakkında doktorunuz ile görüşün.

Eye-Light’ın göz durumunuzu nasıl tedavi edebileceğini ve yaşam kalitenizi nasıl iyileştirebileceğini Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi, Tedavi ve Ameliyat koordinatörlerimize sorabilirsiniz.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.