Lazer Göz Ameliyatları Sonrası Araç Kullanma – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Lazer Göz Ameliyatları Sonrası Araç Kullanma

Lazer Göz Ameliyatları Sonrası Araç Kullanma

LAZER GÖZ AMELİYATLARI SONRASI ARAÇ KULLANMA

Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi’nde lazer göz ameliyatı sonrası bakım hakkında bize sıkça sorulan sorulardan biri, tedaviden sonra araba kullanmanın uygun olup olmadığıdır.

Ameliyatınızdan hemen sonra araba kullanamayacağınızı unutmamak önemlidir, bu nedenle ulaşımınızı buna göre planladığınızdan emin olmanız gerekir. Hazırlanmanıza yardımcı olmak için, lazer göz ameliyatından sonra araç kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayan bu kılavuzu sizler için bir araya getirdik.

Tedaviniz için hazırlanma
Lazer görüş düzeltme tedaviniz için bir tarih belirledikten sonra, sizi hastaneye bırakacak bir kişi ayarlamanız gerekecektir. Bu kişi yakınlarınızdan biri olabilir. Ameliyattan sonra evinize tek başınıza geri dönmenizi veya toplu taşımayı kullanmanızı önermiyoruz. Dönüş yolunda toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ederseniz, size eşlik edecek birinin olması tavsiye edilir.

İdeal olan, tedavinizden sonra birisinin sizi evinize kadar ulaştımasıdır. Göz hastanemiz ve çevresinde çok sayıda ücretsiz park yeri mevcuttur, bu nedenle sizi bırakacak kişi park yeri konusunda sorun yaşamayacaktır.

Karşıyaka’nın mavişehir semtinde bulunan göz hastanemize özel araç olmadan ulaşmak istiyorsanız, muhtemelen izban, Karşıyaka tramvayı, otobüs veya taksi kullanmak en iyi seçenekler olacaktır.

Lazer göz ameliyatından ne kadar süre sonra araba kullanabilirsiniz?
Lasik veya lasek ameliyatı olduktan sonra, göz cerrahınız tarafından her şeyin yolunda olduğu söylenene kadar araba kullanmanıza izin verilmez.

İşleminizden sonraki gün için size bir takip randevusu verilecektir, bu nedenle yine ya bir arkadaşınızdan sizi bırakmasını istemeniz ya da taksi veya toplu taşıma kullanmanız gerekecektir. Bu bakım sonrası randevusu sırasında cerrahınız şimdiye kadarki ilerlemenizi değerlendirecek ve henüz araba kullanıp kullanamayacağınızı veya iyileşmek için biraz daha zamana ihtiyacınız olup olmadığını size bildirecektir.

Cerrahınız gözlerinizin araç kullanmanız için yeterince iyileştiğini değerlendirdikten sonra direksiyon başına geçebilirsiniz. Çoğu insan için bu birkaç gün sürecektir, ancak bu durum bireysel iyileşme hızınıza bağlıdır ve bir haftaya kadar sürebilir. Çok gözlemlediğimiz bir durum olarak hastalarımızın büyük çoğunluğu hemen ertesi gün net görüşlerine kavuşmaktadırlar.

Araç kullanmanız için her şey yolundaysa
Araç kullanmanıza izin verildikten sonra, ameliyatınızdan sonra hala aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır.

Bazı hastalar ameliyattan sonraki haftalarda özellikle parlak ışıklardan kaynaklanan göz kamaşması yaşarlar. Bu durum, karşıdan gelen farların parlamasıyla karşılaşmanız halinde gece araç kullanırken bazı hafif zorluklara neden olabilir. Bu nedenle, araç kullanırken kendinizi rahat hissedip hissetmeyeceğinizi değerlendirmek için önce gece vakti yolcu olmayı denemeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Kamaşma ile ilgili sorunlar tipik olarak tedaviyi takip eden ilk birkaç hafta içinde önemli ölçüde iyileşir ve ilk üç ay boyunca iyileşmeye devam eder.

Akılda tutulması gereken bir diğer husus da, lazer göz ameliyatı görüşünüzü önemli ölçüde iyileştirebilse de, mucizevi bir tedavi olmadığı ve araç kullanmayı da içerebilecek belirli görevler için hala gözlüğe ihtiyaç duyabileceğinizdir.

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.