Lasik Lazer Göz Ameliyatı Türleri Nelerdir? – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Lasik Lazer Göz Ameliyatı Türleri Nelerdir?

Lasik Lazer Göz Ameliyatı Türleri Nelerdir?

LASİK LAZER GÖZ AMELİYATI TÜRLERİ NELERDİR?

Daha çok LASIK olarak bilinen Lazer Destekli In-Situ Keratomileusis, çoğu insanın aşina olduğu lazer görme düzeltme ameliyatı şeklidir. Aslında, o kadar iyi bilinmektedir ki, birçok insan lazer görme düzeltmesi için birden fazla teknik olduğunun farkında değildir. Bununla birlikte, LASIK en yaygın tür olmaya devam etmektedir ve tahminler, 1991 yılında FDA tarafından ilk kez onaylandığından bu yana dünyada 160 milyondan fazla prosedürün gerçekleştirildiğini göstermektedir.

LASIK lazer görme düzeltme ameliyatı, kornea dokusunu nazikçe yeniden şekillendirmek için lazer teknolojisini kullanır, böylece ışık gözün arkasındaki retinaya düzgün bir şekilde odaklanır. Bu sayede miyopi (yakını görememe), hipermetropi (uzağı görememe) ve astigmatizma gibi kırma kusurları düzeltilir. Lasik Hafif ve orta dereceli kırma kusurlarını düzeltmek için kullanılabilir.

Popülerliğine ve FDA onayına rağmen, birçok insan anlaşılır bir şekilde gözlerine lazer ameliyatı yaptırma konusunda bazı endişelere sahiptir. Bu endişeye, LASIK ameliyatının ne kadar güvensiz olduğu ve yanlış gidebilecek şeyler hakkında yayılan birçok söylenti de katkı sağlıyor. Deneyimli LASIK uygulayıcıları olarak, LASIK’in güvenlik profiline değinmek için hastalırımız bilgilendirmekteyiz. Hastalarımıza, bizimle LASIK lazer görme düzeltmesi yaptırmayı seçtiğinde, güvenliğinizin önceliğimiz olduğu ve prosedürlerimizi bu kadar başarılı kılan şeyin bu olduğu konusunda güvence vermek istiyoruz.

CustomLASIK (Wavefront)
Netgöz cerrahi Tıp Merkezi’nde LASIK prosedürlerimizi CustomLASIK (Wavefront) kullanarak gerçekleştiriyoruz. Bu, geleneksel LASIK’ten biraz farklıdır ve komplikasyon riskini azaltarak daha fazla hassasiyet sunar. CustomLASIK (Wavefront), ışığın gözün içinden geçme şeklini çok küçük bir hassasiyetle ölçer. CustomLASIK (Wavefront) uygulamasında gözünüzün yüzeyinin ayrıntılı bir haritası çıkarılır. Bu harita, ameliyat prosedürünüz için LASIK lazerini programlayan ‘wavefront analizörü’ adı verilen özel bir araç ile lasik lazerine yüklenir. CustomLASIK kullanarak, geleneksel LASIK sırasında alınamayabilecek mikroskobik kusurlarda tedavi edilebilir. Yöntem nihai sonucun netliğini artırmakta, haleler ve parlama gibi diğer sorunların tedavisine yardımcı olmakta.

Bıçaksız IntraLase
Geleneksel LASIK, işlemin gerçekleştirileceği flebi oluşturmak için bir bıçak kullanılır. Ancak, göz yüzeyinin hemen altında mikroskobik bir kabarcık oluşturmak için küçük ışık darbeleri kullanmayı içeren IntraLase tekniği sayesinde LASIK prosedürlerimiz %100 bıçaksız uygulanabilmekte. IntraLase tekniği sayesinde, dokuda bir boşluk oluşturulur, böylece bu doku kaldırılabilir ve kornea dokusunun lazerle yeniden şekillendirilmesi sağlanır. IntraLase tekniği kullanılarak oluşturulan flepler yerine kendiliğinden doğal olarak kilitlenebildiğinden, bu tür flep oluşturma işlemi geleneksel LASIK’e göre daha hızlı iyileşir.

LASIK Uygunluk Kriterleri
LASIK’in her hasta için mutlaka en güvenli ve hatta en uygun çözüm olmadığının farkındayız. Bu nedenle, LASIK lazer göz ameliyatına uygunlukları hakkında bilgi almak için bize gelen her kişinin adaylığını değerlendirmek için kullandığımız titiz bir sürece sahibiz. Bu süreç aşağıdakilere bakmayı içerecektir

Gözlerinizin sağlığı
– Genel sağlık durumunuz ve prosedüre uygunluğunuz
– Mevcut reçeteniz ve görüşünüzün ne kadar sabit olduğu
– Yaşınız

LASIK için tüm adaylar en az 18 yaşında olmalıdır ve gereksinimlerimizi karşılamayan hiçbir hastaya tedavi uygulamamaktayız. Lasik ameliyatı olabilmeniz için sağlıklı gözlere sahip olmanız ve en az 12 ay boyunca gözlük reçetenizin değişmemiş olması gerekir. Her hasta vaka bazında değerlendirilir. LASIK için uygun olmadığınızı tespit edersek, gözlük veya kontakt lens olmadan net görüş elde etmenize yardımcı olabilecek alternatif bir tedavi olup olmadığını görmek için sizinle birlikte çalışacağız.

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.