Intralase Lasik Lazer Göz Ameliyatı Nedir? – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Intralase Lasik Lazer Göz Ameliyatı Nedir?

Intralase Lasik Lazer Göz Ameliyatı Nedir?

INTRALASE LASİK LAZER GÖZ AMELİYATI NEDİR?

Lazer göz ameliyatı söz konusu olduğunda, tonlarca kısaltma ve marka adıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca analiz etmeniz gereken çeşitli tedavi türleriyle de karşılaşacaksınız. Doğru görme düzeltme seçeneğini seçmek bunaltıcı olabilir. Bir şeyi anladığınızı düşünebilirsiniz, ancak yine kafanızı karıştıran başka bir şeyle karşılaşabilirsiniz.

Lazerle Görme Düzeltme
Görüş bozukluğunuz günlük hayatınızı ve aktivitelerinizi engelliyor mu? Eğer öyleyse, lazer görme düzeltmesini düşünmelisiniz. Düşük, orta veya şiddetli astigmatınız, ileri görüşlülüğünüz veya yakın görüşlülüğünüz olabilir. Durum ne olursa olsun, bir lazer görme düzeltme tekniği veya prosedürü kullanarak sorunu düzeltebilirsiniz.

Ancak herhangi bir lazerle görme düzeltme prosedürüne girmeden önce kapsamlı bir göz muayenesinden geçmeniz gerekir. Görüş bozukluğuna sahip sağlıklı gözleriniz varsa, lazerle görme düzeltmesi rutin bir prosedürden biraz daha fazlasıdır.

Ancak, her tür ameliyatın bazı riskler taşıdığını anlamanız gerekir. Günümüzde lazerle görme düzeltme son derece başarılı olabilir, ancak bilinçli bir karar vermeden önce bu konuda her şeyi öğrenmek önemlidir.

IntraLase Nedir?
Lazer göz ameliyatını araştırırken karşılaşacağınız terimlerden biri IntraLase’dir. Ancak, piyasadaki birçok görme düzeltme prosedürünün aksine, bu ameliyat türü 1990’lar da ki LASIK’ten bu yana göz cerrahisindeki en önemli sıçramalardan birini temsil etmektedir. Lazer göz ameliyatını küresel bir başarıya dönüştüren teknolojinin en ünlülerinden biridir.

Konvansiyonel Lazer Göz Cerrahisi
Eskiden göz doktorları lazer göz ameliyatlarını mikrokeratom yardımıyla yaparlardı. Bu özel cerrahi alet, korneada küçük bir flep (kapakçık) oluşturmak için tasarlanmış salınımlı bir bıçağa sahiptir. Bu, alttaki dokunun yeniden şekillendirilmesine izin veriyordu.

Bıçaksız lazer görme düzeltmesi, femtosaniye lazerin piyasaya sürülmesinden ve korneada küçük bir flep (kapakçık) oluşturma uygulamasının aşamalı olarak kaldırılmasından sonra gelen tüm prosedürleri ifade eder. Bu modern teknoloji sayesinde, lazer göz ameliyatı önemli ölçüde daha güvenli ve daha hassas özellikler kazandı. Bu da daha düşük enfeksiyon ve komplikasyon riski anlamına gelmektedir.

IntraLase Vs. LASIK
İlki, bir hastanın korneasında bir flep oluşturmak için cerrahlar tarafından kullanılan femtosaniye lazerlerden birine verilen jargonu ifade eder. Bu tür lazerlerin birkaç farklı türü vardır ve IntraLase bunlar arasında en popüler olanlardan biridir.

Bir flep oluşturmak için korneanızı kesmek yerine, bu lazer türü korneanızda istenen derinlikte bir kabarcık oluşturur. Bu kabarcığın amacı göz dokusunu dolaylı olarak ayırmaktır. Bu, cerrahın kabarcık tabakasını kesmesine, dokuyu ayırmasına ve flebi yansıtmasına olanak tanır.

Başka bir deyişle IntraLase, günümüzde çoğu klinikte kullanılan gelişmiş bir lazer kesim aracıdır. Lazer göz cerrahisinde yeni standarttır. Esasen, geleneksel LASIK prosedürünü değiştirerek daha güvenli ve daha az invaziv hale getirir. Bunu kullanan hastalar daha hızlı iyileşme eğilimindedir.

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.