45 Yaş Sonrası Görüş Düzeltme – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

45 Yaş Sonrası Görüş Düzeltme

45 Yaş Sonrası Görüş Düzeltme

Görmeyi düzeltmek için mevcut tedavi seçenekleri, genelde bilinenin aksine çok daha çeşitlidir. Genellikle lazer cerrahisinin en iyi seçenek olduğu varsayılır, ancak ellili yaşlarımıza geldiğimizde, lens değiştirme prosedürlerinin görme düzeltmesi için lazer göz cerrahisinden çok daha fazla faydası vardır.

45 yaşında göz içindeki doğal mercek işlevini yavaş yavaş kaybetmeye başlar ve daha sert hale gelir. Sonuç olarak, insanlar yakınlarda tutulan nesnelerin ve metinlerin daha bulanık hale geldiğini fark edebilir. Buna presbiyopi denir.

Modern yaşam tarzlarıyla ve özellikle cep telefonlarının ortaya çıkmasıyla, odak noktamızı bir anda uzaktan yakına değiştirmeye başladık. Gençken vizyonu yeniden kazanma ve gözlükten veya kontakt lensten bağımsız olma arzusu artık giderek yaygınlaşıyor. Bunu lazer göz ameliyatları ve göz içi lens ameliyatları ile sağlayabiliyoruz.

Yeni geliştirilen göz içi lens tasarımları sayesinde, trifokal lens kullanımı ile uzak, orta ve yakın görüşün düzeltilmesi mümkündür. Ameliyatın gerçekleştirilmesi 10 dakikadan fazla sürmez ve dünya genelinde en yaygın uygulanan işlemlerden biri olan katarakt ameliyatına çok benzer. Kullanılan göz içi lensin teknolojisi (monofocal, multifocal, trifocal) kullanımı, görüşün tamamen geri yüklenmesinde belirleyici roldedir.

Lens değiştirme, miyopluk, hipermetrop, astigmatizma ve presbiyopi olsun, herhangi bir görüş bozukluğunu düzeltmek için kanıtlanmış, kalıcı bir prosedürdür.

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.