Lasik Göz Ameliyatı Acıtır Mı? – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Lasik Göz Ameliyatı Acıtır Mı?

Lasik Göz Ameliyatı Acıtır Mı?

LASİK LAZER GÖZ AMELİYATI ACITIR MI?

LASIK göz ameliyatından Korkuyor ve kaçınıyorsanız, bunun nedeni, “LASIK ameliyatı canımı acıtır mı?” sorusuna kafa yoran milyonlarca insandan biri olmanızdır.

Günlük Kontakt Lens mi, Aylık Kontakt Lens mi?

Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, LASIK cerrahisi ile ilgilide hafif bir korku duymanız normaldir. Ancak, LASIK işlemi öncesi, sırası ve sonrasında detaylı bir şekilde bilgilendirilir ve işlemin tam olarak nasıl gerçekleştirileceğini bilirseniz bu korkularınız olabildiğince ortadan kalkacaktır.

Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi’nde amacımız hayatınızı daha kolay ve daha az stresli hale getirmek, daha fazla endişe verici değil! Bu yazımızla elimizden geldiğince, LASIK cerrahisi ile ilgili korkularınızı çürütüyoruz ve LASIK ile ilgili en yaygın sorulardan birini yanıtlıyoruz: Göz Çizdirme Ameliyatı – LASIK acıtıyor mu?

Peki LASIK Ameliyatı Nedir ve Acıtır mı?

Konuyu daha detaylı ele almadan önce, size kısa bir cevap vereceğiz: HAYIR acıtmıyor.

LASIK cerrahisi genellikle 15dk gibi bir sürede tamamlanmakta ve tamamen acısız bir prosedürdür. Hastanemize ağrısız bir şekilde girip çıkacaksınız ve ayrıca LASIK tedavisine konu olan miyopluk, hipermetrop ve astigmat görme kusurlarınızda tedavi edilmiş olacak. Seçtiğiniz LASIK prosedürünün türüne bağlı olarak, ameliyatınız her bir göz için 3 ila 15 dakika arasında sürecektir.

LASIK, Türkiye’de ki en popüler seçmeli refraktif cerrahi prosedürüdür ve 1995’ten beri yaklaşık 11 milyon kez gerçekleştirilmiştir. Bu biz doktorlar için çok fazla deneyim sağlamıştır. Uzağı görememe (miyopi), yakını görememe (hipermetrop), genel bulanık görüş (astigmatizma) veya presbiyopi (yaşlanmaya bağlı ileri görüşlülük) yaşıyorsanız LASIK ameliyatı en iyi seçeneklerden biridir. LASIK ameliyatı ile gözlük ve kontakt lens ihtiyacınızı azaltabilir, hatta bazen tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

LASIK ameliyatınız sırasında kendinizi ağrı konusunda endişeli bulursanız, kendi araştırmanızı yapmak ve süreçteki her adımdan tam olarak ne bekleyebileceğinizi öğrenmek iyi bir fikir olacaktır.Bu konularda cerrahınız sizi olabildiğince bilgilendirecektir. Cerrahınız işlem öncesi, sırası ve sonrasında deneyiminizi olabildiğince konforlu hale getirmek için elinden gelen tüm çabayı sarfedecektir.

LASIK ameliyatınızdan bir gün önce, göz doktorunuz muhtemelen geçici olarak göz makyajı yapmayı bırakmanızı önerecektir. Bu işlem, ameliyat sonrasında ağrı yaşama riskini azaltarak enfeksiyon, iltihaplanma veya tahriş riskini azaltmaya yardımcı olur. Ameliyat öncesi hazırlanırken, cerrahınız gözünüze birkaç damla anestezi damlası uygulayacaktır. Bu solüsyon, ağrısız LASIK ameliyatınızın tüm süresi boyunca sürecek bir lokal anestezi içerir. İşleminiz sırasında, LASIK cerrahınız korneanızı nazikçe yeniden şekillendirmek için küçük ışık darbeleri kullanacak ve kırılma görme sorunlarını düzeltecektir. Günümüzde teknolojideki hızlı ilerleme sayesinde, prosedür bıçaksız uygulanabilmektedir. LASIK cerrahisi minimal invazivdir ve hızlı ve acısız olacak şekilde tasarlanmıştır.

LASIK Ne Hissettirir ?

LASIK işleminiz sırasında hissedeceğiniz şey göz yüzeyinizde oluşan hafif bir baskıdır. LASIK prosedürü sırasında hiçbir an biraz rahatsızlıktan başka bir şey hissetmemelisiniz. İşleminizden birkaç saat sonra gözlerinizde biraz kaşıntı veya kuruluk yaşayabilirsiniz, bu normaldir. Endişelenmenize gerek yok. Doktorunuz ameliyat sonrası bu yaygın rahatsızlığı tedavi etmek için göz damlası yazacaktır. LASIK sonrası gözlerinizi nemlendirmek ve rahatlatmak için reçetesiz satılan göz damlalarını da kullanabilirsiniz.

Çok nadirde olsa ameliyat sonrası LASIK cerrahisi sonrası acı hissediyorsanız, derhal doktorunuza başvurun.

LASIK İyileşme Neye benziyor?

İyileşme süreleri hastadan hastaya değişir, ancak LASIK ameliyatı sonrası çalışmama süresi genellikle çok kısadır. Ameliyattan hemen sonra, genellikle sadece bir veya iki gün süren kaşıntı, yanma ve az miktarda ağrı hissedebilirsiniz.

Ameliyattan sonra görmeniz yaklaşık 24-48 saat sürebilir, ancak genellikle gözlemlerimiz ameliyat tamamlandıktan hemen sonra görüşünüzü yeniden kazandığınız yönündedir.

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.