Lasik Net Görmek İçin Çözüm mü? – Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi
Caher Dudayev Bulvarı No:67 Yalı Mahallesi, Karşıyaka, İzmir

Lasik Net Görmek İçin Çözüm mü?

Lasik Net Görmek İçin Çözüm mü?

LASIK HERKES İÇİN BİR SEÇENEK Mİ? LASIK GÖZ AMELİYATINDAN SONRA NELER BEKLENİR?

LASIK göz ameliyatı olmayı düşünüyorsanız , büyük olasılıkla LASIK ameliyatından sonra hayatınızın nasıl olacağını hayal ederek çok zaman geçirmişsinizdir. Lasik tedavisi, dünya çapında uygulanan en güvenli ve yaygın cerrahi prosedürlerden biridir.
FDA tarafından onaylandıktan sonra LASIK tedavileri, Türkiye dahil birçok ülkede uygulanmaya başlandı ve geçen sürede çokça geliştirildi. Tüm görme kusurlarının tedavisinde Lazer göz ameliyatları Netgöz Hastanesi’nde 30 YILLIK TECRÜBE ile uygulanmakta.

LASIK ameliyatı herkes için doğru seçenek midir?Bulanık görüşünüzü düzeltmek için minimum 18 yaşında olmanız, genel göz sağlığınızın iyi olması ve görme zorluğunuzun başka bir göz hastalığından kaynaklanmadığını belirlemeniz gerekir. LASIK ameliyatına geçmeden önce görüşünüzün tamamen sabit olması gerekir. LASIK ameliyatı, gözlerin görmesini düzeltmek için en etkili ameliyatlardan biridir. LASIK ameliyatı geçiren hastalar arasında memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

LASIK göz ameliyatından ne bekliyorsunuz?Ameliyattan önce doktorunuza mevcut ve geçmiş sağlık durumunuz ve ayrıca aldığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi vermeniz gerekir. Gözlerinizi muayene ettikten sonra doktorunuz ameliyat için doğru aday olup olmadığınızı size bildirecektir. Doktorunuz ayrıca, sizin için herhangi bir risk olup olmadığını, faydalarının neler olduğunu, hangi alternatiflerin olduğunu ve ayrıca ameliyattan sonra sorumluluklarınızın neler olacağı konusunda sizi detaylıca bilgilendirecektir.

LASIK Göz Cerrahisi SüreciLASIK ameliyatı acısız ve o ancak 25-30 dakika kadar süren bir işlemdir. İşlem sırasında göz uzmanı doktorunuz, mikrokeratom adı verilen korneanızdan ince bir tabaka kaldırmasını sağlayan bir cihaz kullanır. Dünyanın dört bir yanındaki göz uzmanları, “LASIK’in oftalmolojide şimdiye kadar var olan en güvenli ve en etkili prosedür olduğunu” söylüyorlar. Uzmanlar ayrıca “LASIK göz ameliyatı sonrası komplikasyonların son derece nadir olduğunu” belirtmekte.

LASIK Cerrahisi SonrasıAmeliyattan sonra size koruyucu gözlük verilir. İşlem tamamlandıktan sonra gözlerde hafif yanabilir veya kaşınma olabilir. Doktorunuz tarafınden göz damlası reçete edilecek ve rutin takip önerilecektir.

SonuçAmeliyattan sonraki ilk birkaç ay görüşünüzde anlık geçici dalgalanmalar olabilir ve tamamen stabilize olması yaklaşık 3 ila 6 ay sürebilir. Gözlüklerinizden ve kontakt lens kullanımını sonlandırmak istiyorsanız, LASIK ameliyatı sizin için en iyi seçeneklerden biri.

Sizin İçin Çözümİzmir Netgöz Hastanesi olarak herhangi bir göz ameliyatı için karar vermenin büyük bir çekince yarattığını anlıyoruz. Bu nedenle karar vermek, refraktif cerrahi seçenekleri açısından bir kontrol ve LASIK değerlendirmesi için göz doktorunuzla iletişime geçin.

 

Diğer Bloglarımız
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.