LAZER GÖZ AMELİYATLARI DANIŞMA HATTI 0 (544) 535 4331Tıklayın ve Bizi Arayın0 (544) 535 4331

RELEX SMILE

Korneal refraksiyon lazer ameliyatı, görme bozukluğunu tedavi etmek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri. Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi, bu alandaki ilerlemeler de sürekli gelişim isteğiyle meydana geldi.

Lazerle görme düzeltmeuygulamalarının ilki PRK tekniğidir. Bu nedenle lazerle görme düzeltmenin l. nesli olarak anılmaktadır. Korneanın excimer lazer kullanılarak yüzey ablasyon ameliyatı olarakta bilinmekte. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya devam ediliyor. Bir diğer lazerle görme düzeltme uygulaması olan LASIK, excimer lazer ile korneayı yeniden şekillendirme işlemidir. Flep (Kornea yüzeyinden kapakçık kaldırılması) ameliyatı ile görüş düzeltilmekte

SMILE tekniği, küçük (yaklaşık 3mm) kesiyle lentikül çıkarma tekniğidir. Tamamıyla femtosaniye lazer kullanılan bu işlem, korneada yaklaşık 3 milimetre boyutunda bir kesi oluştururlarak uıygulanmakta.

SMILE tekniği, Kornea tabakasında uygulanan kesinin diğer tekniklere oranla daha küçük olması nedeniyle operasyon sonrasında gelişebilecek nadir yan etkilerden olan enfeksiyon, göz kuruluğu ve kornea epitel dokusunun içe doğru büyümesi durumlarına daha az rastlanmaktadır.

Zeiss VisuMax®
alt

Refraktif Cerrahi
Görüş Düzeltme

RELEX SMILE

Relex Smile Tekniği Sayesinde Miyop ve Astigmat Görüş Kusurları Tedavi Edilebilmekte. Relex Smile Ameliyatı, Flepsiz Mikro Kesi Sayesinde İnce Kornealarada Uygulanabilmekte

LAZER AMELİYATİ İÇİN UYGUN MUSUNUZ?

Op. Dr. Behram Yıldırımşimşek Relex Smile Ameliyatı — 4:54 Dakika