GÖZ İÇİ GÖZ İÇİ LENS DANIŞMA HATTI 0 (544) 535 4331Tıklayın ve Bizi Arayın0 (544) 535 4331

Katarakt Tedavisi

GÖZ İÇİ MERCEK AMELİYATI

GÖZ İÇİ LENSLER İLE
GÖRÜŞ DÜZELTME

GÖZ İÇİ LENS

Halk arasında göz içi lens olarak bilinen göz içi lensler ile miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurları tedavi edilebilmekte. Lazer ile katarakt cerrahisi operasyonları Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi’nde uygulanmakta.

Katarakt Yaşlı Kadın Çocuk
Katarakt Göz Hastası

GÖZ İÇİ MERCEKLER GÖZ İÇİ LENS TEDAVİSİ

Kornea tabakasına uygulanan göz içi lens tekniği ile Uzak, yakın, orta tüm mesafelerde görüş kusurları düzeltilebilmekte. Göz içine yerleştirilen yapay göz içi mercekler halk arasında “göz içi lens” olarak bilinmektedir. Katarakt sebebiyle gözün doğal merceği saydamlığını yitirdiğinde, puslu, bulanık görmeye neden olur. Bu doğal mercek, katarakt ameliyatı ile gözden çıkarılmakta ve yerine yapay göz içi mercek yerleştirilmektedir. Göz içi lens yöntemi ile tek ameliyatta ileri yaşlarda görülen katarakt yanında tüm mesafelerde görüş kusurları düzeltilebilmekte.

Göz yapısı lazer göz ameliyatlarına uygun olmayan bireylerde miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurlarının düzeltilmesinde göz içi mercek uygulaması yapılabilmektedir.

Günümüzde kullanılan Multifocal çok odaklı göz içi lensler ile aynı anda tüm mesafelerde görme kusurları tedavi edilebilir olabilmekte. Ameliyat öncesi yapılacak teknik ve tıbbi ölçümler, göz yapısının uygunluğu ve ameliyat sonrasıgörüşünüzdeki beklentilerinize görefarklı yapay göz içi lensler kullanılabilmekte.

1. Monofokal Göz İçi Lensler

Uzak mesafe görüş kusurlarının tedavisinde monofokal göz içi mercekler kullanılabilmekte.

2. Monofokal Torik Göz İçi Lensler

Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde monofokal torik göz içi mercekler kullanılabilmekte.

Göz İçi Mercek

3. Trifokal Göz İçi Lensler

Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinde trifokal göz içi mercekler kullanılabilmekte.

4. Trifokal Torik Göz İçi Lensler

Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde trifokal torik göz içi mercekler kullanılabilmekte.

– LAZER İLE KATARAKT AMELİYATI

Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi'nde lazer ile katarakt ameliyatı yapılabilmekte. Femtosecond (Femtosaniye lazer) lazer cihazları, OCT(Optic coherence tomography) cihazları ile entegre çalışmakta olan bilgisayar destekli sistemlerdir.

lazer ile katarakt cerrahisi uygulanırken korne tabakasında oluşturulacak kesiler ve mercek kapsülünün kesilmesi işlemleri bilgisayar destekli lazer sistemleriyle yapılmaktadır. Korneanın kataraktlı merceğinin parçalara ayrılması (fragmantasyon işlemi) femto saniye lazer ile oluşturulan kesiler ile sağlanır. Bu sayede hastalar ultrasound titreşimlerine maruz kalmamakta ve gözün kataraktlı alanı dışında kalan yapıları cerrahi uygulamadan olumsuz etkilenmemektedir. Lazer ile katarakt cerrahisinde korneal doku zedelenmesi görülmemektedir.

- KATARAKT AMELİYATI İLE BİRLİKTE UYGULANAN GÖZ İÇİ GÖZ İÇİ LENSLER. HANGİ MERCEKLER KULLANILMAKTA?

Katarakt cerrahisi ile birlikte kornea tabakasında saydamlığını yitiren mercek yerine yapay göz içi mercekler kullanılabilmekte.

Sadece uzak mesafeyi görme kusurlarını tedavi edebilen merceklere monofokal (tek odaklı), uzak ve yakın mesafe görüş kusurlarını düzelten merceklere bifokal (iki odaklı), uzak, orta ve yakın mesafelerde net görmemizi sağlayan merceklere trifokal (üç odaklı) mercekler denir. Multifokal (çok odaklı) ve trifokal (üç odaklı) mercek (lens) uygulamaları görüşünüzü düzelten gözlük ve kontakt lens kullanımına alternatiftir.

NETGÖZ Cerrahi TIP MERKEZİ’NDE KATARAKT CERRAHİSİ ve REFRAKTİF CERRAHİ’DE (GÖRÜŞ KUSURLARININ DÜZELTİLMESİ) KULLANILAN GÖZ İÇİ GÖZ İÇİ LENSLER

ZEISS CT-ASPHINA 603P MONOFOKAL

ZEISS CT-LUCIA 201P MONOFOKAL

ZEISS CT-ASPHINA 409MV MONOFOKAL COLORMATIC

ZEISS CT-LUCIA 601 PY MONOFOKAL COLORMATIK

ZEISS AT LISA 809 MP BIFOKAL

ZEISS AT LISA TRI 839 MP TRIFOKAL

ZEIS AT TORBI BI-TORIC 709 MP BIFOKAL TORIC

ABBOTT SENSAR1 A1300 HİDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS1 ZCB00 HIDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS ZMBOO MULTIFOKAL ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZMTOO MULTIFOKAL TORIC ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZCT150 MONOFOKAL ASPHERIC TORIC

ALCON SN60NF ACRYSOF IQ MONOFOKAL

ALCON SN6AD1 ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR

ALCON SND1TX ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR TORIC

ACRIVAup REVIOL MFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD REVIOL BBMFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD UD613 MONOFOKAL

ACRIVA BBUD613 MONOFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL DIHYS600ROH MULTIFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL ASHFY600 HYDROPHOBIC IOL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL PLUS600 HYDROPHILIC IOL